Як почитити білі кросівки
Білі кросівки – обов'язковий предмет гардеробу, це класика, що не старіє, яка постійно повертається в моду і ніколи не набридає. Їх поєднують із будь-яким одягом, від спортивних костюмів до джинсів, від повсякденного шику до елегантних образів. В останні роки вони стали новою нав'язливою ідеєю підлітків, а також з'являються у всіх можливих варіантах на обкладинках журналів високої моди.
Незважаючи на те, що вони такі красиві і підходять до будь-якого образу, у білих кросівок є істотний недолік: їх дуже легко забруднити, достатньо один раз надіти, вони відразу ж втрачають свою білизну.
Якщо ви шукаєте спосіб почистити білі кросівки, в цьому посібнику ви знайдете всі секрети, щоб зрозуміти, як відбілити білі кросівки, шкіряні та з тканини, легко та дешево.
Як відмити білі шкіряні кросівки
Щоб відбілити кросівки, у вас є два варіанти: випрати кросівки вручну або в пральній машині. Залежно від типу бруду, що утворився на взутті, існує кілька методів прання білих кросівок без пошкодження. У будь-якому випадку, підготовка є ключовим моментом, і якщо ви хочете досягти успіху, вам потрібно переконатися, що ви використовуєте правильні засоби.
Як відбілити кросівки: ручне прання
Є кілька способів як чистити білі кросівки:
- Використовуйте просту гумку, якою ще чистять замшеве взуття, якщо плями поверхневі і утворилися в результаті тертя;
- Стійкі плями очистіть ганчіркою з бавовни, змоченою в білому оцті, і ретельно пройдіться по кожній плямі з терпінням і зусиллям, і ви побачите, що взуття знову буде як нове;
- Використовуйте вологі, універсальні або дитячі серветки, якщо бруд утворився через те, що ви випадково вступили в калюжу. Також, продаються спеціальні серветки для чищення взуття. Це серветки допомагають моментально почистити взуття та сумки з будь-якого матеріалу та кольору зручним, простим та швидким способом;
- Від масляних плям використовуйте делікатний шампунь: нанесіть його на уражену ділянку, за допомогою старої зубної щітки почніть розтирати під струменем гарячої води. Пляма зникне або стане менш помітною;
Якщо вам не подобаються домашні засоби, почистіть кросівки спеціальною пінкою для чищення кросівок, яка також допоможе очистити підошву.
Як прати білі кросівки з тканини вдома
Кросівки з тканини ідеально підходять для носіння у весняну або жарку пору року, натуральні та дихаючі, вони допомагають зберегти вашим ногам прохолоду навіть влітку.
Влітку білі кросівки - найпопулярніше взуття, але ж ви знаєте, як легко їх забруднити. А щоб вони тривалий час залишалися бездоганними, за ними потрібен постійний догляд та увага.
Щоб відбілити кросівки в домашніх умовах, використовуйте соду як зброю проти плям. Цей природний елемент є найкращим союзником для дезінфекції та очищення будинку, а також для очищення та дезінфекції тканин:
- Змішайте 1 столову ложку теплої води, 1 столову ложку харчової соди та 1 столову ложку білого оцту у невеликій мисці. Після змішування інгредієнтів у вас вийде паста. Нанесіть її на пляму і потріть за допомогою старої зубної щітки, потім дайте висохнути пасті на відкритому повітрі протягом трьох або чотирьох годин. Після закінчення цього часу розчин висохне, і достатньо буде ляснути по кросівку, аби бруд відвалився і залишився блискучий білий кросівок.
- Використовуйте зубну пасту і за допомогою зубної щітки розподіліть її по плямах круговими рухами. Залишіть на 10 хвилин, а потім приберіть бавовняною тканиною. Пам'ятайте, що зубна паста повинна бути білою, аби вона не залишала колір на тканині і не зіпсувала взуття.
- Крупна сіль має ефективну відбілюючу дію і, якщо її використовувати разом з молоком, з її допомогою видаляється не тільки бруд, а й грибок і будь-які бактерії, які причаїлися в білому взутті. Налийте в миску літр молока, півлітра води та рідкий засіб для миття посуду. Додайте півсклянки великої солі та залиште взуття відмочуватися приблизно на три години. Після цього добре потріть щіткою і промийте водою з милом, щоб ідеально очистити кожну пляму.
Прати білі кросівки у пральній машині: переваги та недоліки
Якщо ви вирішили відіпрати ваші білі кросівки в пральну машину, зважте все за і проти такого способу. Завжди краще уникати прання взуття у пральній машині (особливо шкіряного), щоб не змінити його форму та не пошкодити. Але якщо зовсім без нього не обійтися, періть взуття з тканини таким чином: делікатне прання при 30° з віджимом на мінімальних обертах, або зовсім без нього, і категорично не використовувати сушіння.
Після прання у пральній машині білі кросівки сушіть на відкритому повітрі, бажано далеко від прямих сонячних променів, які сприяють пожовтінню верху та підошви.
Як очистити брудні шнурки на білих кросівках
Якщо шнурки почорніли від бруду, що скупчився з часом, їх можна сміливо прати в пральній машині, а ще краще, замочити їх в гарячій воді за добу до початку прання, вони знову стануть білими, як нові.
Якщо ви не хочете прати їх у пральній машині, замочіть шнурки в теплій воді з нейтральним милом або порошковим миючим засобом для ручного прання, промийте їх, вилучивши бруд, і дайте їм висохнути на повітрі.
Як почистити та відбілити гумову підошву кросівок
Перше, що брудниться при носінні білих кросівок - гумова підошва. Згодом ця частина взуття стає сірою або жовтою, і чистка стає просто необхідною. Є кілька способів очистити білу підошву взуття:
- Очистіть милом або знежирювачем: нанесіть мило або знежирювач на підошву та потріть зубною щіткою або грубою губкою. Потім протріть поверхню вологою ганчіркою, щоб видалити всі залишки бруду.
- Відмийте підошву на білих кросівках за допомогою засобу для зняття макіяжу: для не сильних забруднень використовуйте ватний тампон, змочений в очищувальне молочко, і енергійно проведіть їм по всій поверхні гумової підошви.
- Чистіть зубною пастою: завжди допомагайте собі губкою або зубною щіткою, нанесіть білу зубну пасту і зіскребіть бруд з гуми, потім ретельно промийте. Це простий, але дуже ефективний домашній засіб.
Що робити при видимих подряпинах на білих кросівках
Використовуйте білий крем (його легко знайти у спеціалізованих магазинах), який допоможе відновити початковий колір шкіри та заповнить будь-які потертості, подряпини, порізи чи дефекти на шкірі. Якщо це дуже маленькі і майже непомітні подряпини, подумайте, чи доречно намагатися їх виправити, бо якщо потертість не буде виправлена майстерно, дефект може стати більш помітним.