Офіційний дистриб'ютор італійських брендів Fabi та Barracuda в Україні
PHN2Zz48dXNlIGhyZWY9Ii9sb2NhbC9kYXRhL2ltZy9zcHJpdGUxMC5zdmcjcGhvbmUiPjwvdXNlPjwvc3ZnPigwOTUpIDI0Ny0yNi00Mg==PHN2Zz48dXNlIGhyZWY9Ii9sb2NhbC9kYXRhL2ltZy9zcHJpdGUxMC5zdmcjcGhvbmUiPjwvdXNlPjwvc3ZnPigwNjcpIDI0OC0yNi00Mg==
укр / рус

Як розтягнути взуття зі шкіри

Ви припустилися помилки: купили тісне взуття, яке не зможете обміняти чи повернути? Або улюблені туфлі "сіли", можливо через те, що в дощовий день на них потрапило занадто багато води. Що робити? Ви змирилися зі втратою грошей, чи хочете дізнатися секрети, як можна розтягнути взуття?

Як розносити взуття?

З кожним може статися так, що ви купите взуття не відповідного розміру, можливо тому, що повелися на його елегантність та неповторний дизайн, і не приділили занадто багато уваги комфорту. Чи ви так мріяли про цю модель, що купили на пів розміру менший за потрібний? А може, ви придбали взуття мрії в Інтернеті, а воно не підходить вам в тій мірі, в якій ви очікували. Знайте, що збільшити розмір взуття можна не тільки природним і простим способом, але є й інші альтернативні рішення, як розтягнути взуття в домашніх умовах. Ці методи змінюються в залежності від основного матеріалу взуття, тому в нашій статті ви дізнаєтесь як розтягнути шкіряне взуття, і не тільки шкіряне.

Як розтягнути взуття

Що робити, якщо нову пару, яка вам тисне чи натирає, не можна повернути чи обміняти? Не засмучуйтеся і не вважайте гроші втраченими даремно: існує кілька простих, швидких, ефективних і самостійних способів як розтягнути тісне взуття в довжину або в ширину, залежно від типу взуття та матеріалу його основи.

  • Якщо взуття з замші або шкіри, ефективно використовувати фен для розтягування взуття. Вам потрібно буде нагріти взуття, поки воно не розм’якне від тепла. Після того, як воно розігріте, необхідно трохи походити в них або просто надіти на ноги, щоб розносити шкіряне взуття. Якщо взуття зроблено зі шкіри, рекомендується їх відполірувати, тому що гаряче повітря фена може зробити їх тьмяним. Якщо ж вони зроблені із замші, достатньо буде пройтися щіткою для чищення.
  • Якщо взуття не надто тісне, перш ніж пробувати інші методи, спробуйте розтягнути взуття в ширину, надівши шкарпетки вдвічі товщі, ніж ті, які ви носили б у звичайному житті. Походіть в них трошки, можливо, вам уже вдасться їх розтягнути і зробити зручнішими таким чином.
  • Наповніть харчові пакети водою і вставте в тісне взуття. Потім покладіть взуття в пакет і поставте в морозилку на кілька годин. Вода всередині харчового пакета замерзне, а лід, що розширюється, розтягне взуття в довжину і в ширину. Потім дістаньте взуття з морозилки і дайте йому добре висохнути на свіжому повітрі. Не використовуйте цей метод на замшевому взутті.

Інші способи як розтягнути шкіряне взуття

  • Щоб розтягнути шкіряне взуття, використовуйте картоплю: достатньо покласти велику, добре очищену і загорнуту в кухонний рушник картоплю всередину вузького взуття. Залиште взуття на ніч, а вранці перевірте результат.
  • Злегка вологі газетні листи — один з найвідоміших методів, що використовуються: згорніть їх і намочіть холодною водою. Покладіть вологі газетні листи всередину вузького взуття та залиште на кілька годин. Не використовуйте цей метод на замшевому взутті, оскільки воно може легко забруднитись.

Якщо способи розтягнути взуття в домашніх умовах не для вас, можна купити в спеціалізованому магазині спрей для розтягування взуття. Розпиліть його на взуття, а потім надягніть або вставте всередину розтяжку для взуття.

Як розм'якшити взуття та розтягнути по ширині?

Іноді взуття здається тісним і жорстким, і вам важко його взути. Як розм'якшити взуття? Є три найпростіші та ефективні способи:

  • якщо взуття шкіряне, ви можете використовувати олію. Протріть тканиною все взуття та залиште на півгодини.
  • Розчин з водою та спиртом в однаковій пропорції. Пройдіться ганчіркою всередині взуття і дайте висохнути. Це також дозволить виграти кілька міліметрів по ширині.
  • Гарне мило. Таким чином, ви досягнете відразу двох цілей: чисте та м'яке взуття.

Як розтягнути взуття за допомогою спеціальних засобів

Сьогодні на ринку існує безліч засобів для розтягування взуття, які можна придбати у спеціалізованих магазинах взуття чи в інтернеті. Ці засоби можуть бути у вигляді аерозолів, кремів або спреїв, і вони дозволяють розтягнути взуття за короткий період часу. Однак, перед використанням будь-якого з цих засобів важливо ознайомитися з інструкціями і переконатися, що вони підходять для вашого конкретного типу взуття.

Найбільш поширеним засобом для розтягування взуття є спрей-розтягувач. Цей засіб містить спеціальні розчинники, які зволожують тканину взуття, роблячи її більш гнучкою і м'якою. Щоб використовувати спрей-розтягувач, потрібно рівномірно нанести його на ті зони взуття, які потрібно розтягнути, і дозволити йому всотатися в тканину. Після цього слід надіти взуття та носити його, поки воно повністю не висохне. Цей процес може зайняти від кількох годин до кількох днів.

Як розтягнути шкіряне взуття у чоботаря?

Якщо у вас є чесний, перевірений чоботар, ви також можете спробувати зв'язатися з ним, щоб розтягнути взуття. Він зробить це професійним методом: спреєм або розтяжкою для взуття, яке легко знайти на ринку. Однак є два мінуси: метод не завжди працює і коштує недешево.